Egy ideje azon töpreng, hogy hogyan is tudná feldobni a teraszát? Kertes háza van de folyamatosan ott motoszkál a fejében az a gondolat, hogy valami mégis hiányzik a kertjéből? Amennyiben legalább az egyik kérdésre igennel felelt, úgy érdemes tovább olvasnia, ugyanis a következőkben a pergolák csodás világába kalauzoljuk el.
Extra tippeket adunk a pergolák elhelyezésével és kiválasztásával kapcsolatban, ha pedig a cikk olvasása közben végig résen van és figyel az apró részletekre, az olvasás végére garantáltan szakavatott pergola szakértő válhat Önből is!
A pergola története
Biztosan mindannyian hallottuk már a pergola szót, azonban lehet, hogy még nem mindent tudunk róla, így most az egész témát igyekszünk alaposan körbejárni.
A pergola más néven nyitott kerti lugast jelent. Ez a módszer az egyik legrégebbi szabadtéri és épülethez kötött árnyékolási technikát foglalja magában. A pergola egyik fő funkciója pedig a dúsan burjánzó növények futtatása, amellyel harmonikus, látványos megoldást kölcsönözhetünk a teraszunk vagy éppen kertünk számára.
A pergola, avagy a kertekben felállított, elsősorban oszlopokon nyugvó árnyékoló szerkezetként ismert.
Eredete meglepő módon egészen az izgalmakban és sejtelmekben bővelkedő ókorhoz nyúlik vissza. A parkokban már ekkor előszeretettel alkalmazták a pergola módszerét, ha egy kis hűs, árnyékos helyre vágytak.
Miből készül?
A vázuk többféle anyagból készülhet de a leggyakoribb megoldás és egyben legkedveltebb anyag a fagerenda. A tartóoszlopokra helyezik a kereszt gerendákat, azokra pedig a tetőelemeket.
Anyagok, amelyekből elkészülhet a pergola:
-természetes kő
-tégla
-fa
-acél
Az árnyékoló pedig készülhet fából vagy éppen acélszerkezet segítségével. A tetőelemek az esetek túlnyomó részében gerendából vagy deszka pallókból készülnek.
Miért érdemes beruházni egy pergolára?
Amikor szóba kerül a terasz fedése, a legtöbb embernek egyből a féltetős szerkezetek jutnak eszükbe. Ezzel természetesen nincs is semmi probléma, hiszen cseréppel vagy éppen cserepes lemezekkel burkolva igazán hatásos megoldásnak bizonyulnak.
Azonban ha modernitás, akkor feltétlenül meg kell említenünk a bioklimatikus pergolákat is, amelyek nagyon hatékonyak.
A bioklimatikus pergola előnyei
-Mozgatható tető szerkezetként is megállja a helyét
-Helyzetét szabadon változtathatjuk
-A téli időszakban könnyedén beengedhető segítségével a fény
-Rezsiköltségek jelentős csökkentése
-Tartósság
-Masszív fémszerkezettel rendelkeznek
-Komplett vízelvezetési megoldás
-Ellenállnak a viharoknak és az erős széllökéseknek is
-Különféle kiegészítőkkel rendelkeznek
Amire mindenképpen figyeljünk oda
-A high-tech ponyvás megoldás tekinthető az egyszerűbb szerkezetnek
-Legújabb technológiák (víz,tűzálló kialakítás,öntisztuló képesség, nem nyúlnak, nem lehet elszakítani őket) figyelembevétele a vásárlás során, érdeklődés az eladónál ezzel kapcsolatban
-Alumínium lamellás vagy a korábban már említett hightech ponyvás technológiát választanánk?
-Milyen költségeket szánunk minderre?
Kiegészítők bűvkörében
A megfelelő, a pergolák környezetével tökéletesen harmonizáló kiegészítők feldobják az otthonunk hangulatát és bájos megjelenést kölcsönöznek a térnek.
Az alábbi kiegészítőkkel érdemes szemezni:
-Szélfogó oldalfalak
-Mozgatható üvegfelületek
-Oldalsó árnyékolók
-LED világítás
A pergolák igazi királya
Nálunk a minőség egyet jelent a garanciával. Több évtizedes tapasztalattal rendelkezünk, így büszkén merjük kijelenteni, hogy minden elképzelést valóra tudunk váltani. Fő profilunk a pergola készítés, teraszfedések, kerti ácsolatok,gépkocsibeállók és kerti faházak kivitelezése.
Amennyiben minket választ, garantáltan megspórolja az álmatlan éjszakákat, amelyeket idáig a pergola választás nehézsége okozott!
A végkifejlet pedig? A pergola alatt bármikor kellemesen pihenhetünk a nyári meleg napokon, ezenkívül pedig számos más előnye és haszna is van, amelyek miatt mindenképpen érdemes beruházni egyre! Ne tétlenkedjen, rendeljen egyet még ma!